Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Subskrypcja

Z uwagi na to, że program Notowania 3 nie obsługuje już nowej daty, nie mam możliwości zasilania danymi RT programu z systemami. Z tego powodu od 01.01.2020r. usługa nie jest już oferowana.

Kalkulacja ceny pakietu miesiecznego dostępu do sygnałów systemów FW20 60 min od 12.06.11 2011-06-12 16:08

Zasady kalkulacji:

  1. Cena pakietu miesięcznego (30 dni) jest obliczana na podstawie miesięcznej średniej kroczącej teoretycznych wyników „Systemu 1” za ostatnie 3 miesiące. Pierwsza cena jest skalkulowana na podstawie teoretycznych wyników za okres: styczeń – marzec 2011. Następna kalkulacja będzie obliczana na podstawie teoretycznych wyników za okres: luty – kwiecień 2011, itd.

  2. Od teoretycznych wyników systemu odejmowane jest 40% na tzw. poślizg systemu. Czym jest poślizg, dlaczego występuje i jak sobie z nim radzić opisane jest w Opisie Systemu.

  3. Od tak wyliczonych wyników systemu naliczana jest prowizja w wysokości 25% wartości punktowej wyrażonej w złotych (mnożnik x 10 zł).
    Prowizja stanowi cenę pakietu miesięcznego (30 dni) i jest uaktualniana co miesiąc. Może więc się zmniejszać lub zwiększać, w zależności od skuteczności systemu.

  4. Prowizja jest naliczana zgodnie z minimalnymi ustawieniami systemu, który gra maksymalnie dwoma pozycjami z trendem i jedną przeciw zdefiniowanemu trendowi. Użytkownik nie jest zobligowany do gry takimi ustawieniami. Może je zwielokrotnić w zależności od zasobności swojego portfela inwestycyjnego. Musi jednak brać pod uwagę to, że zwielokrotnienie maksymalnej wielkości pozycji powoduje również zwielokrotnienie ewentualnego Draw Downu systemu. Szczegóły ustawień systemu i statystyki dla ustawień minimalnych można znaleźć w Opisie systemu.

  5. Szczegóły miesięcznej kalkulacji są dostępne w załączonym pliku na dole notki. Plik z kalkulacją będzie publikowany co miesiąc.


Omówienie miesiąca – maj 2011

Maj zakończył się w zasadzie tam gdzie rozpoczął, czyli w okolicach 2920 pkt. Na zmienność jednak nie można było narzekać. Pierwsze trzy tygodnie to spadek kontraktów do okolic 2790 pkt., a ostatni tydzień to odrabianie strat.
Niestety wysokie otwarcie na pierwszej majowej sesji wyrzuciło na stopie oba systemy z pozycji krótkiej (2 szt.) zajętej w końcu kwietnia, a przez to pierwszą część ruchu spadkowego spędziły one w pozycji neutralnej. Potem było nieco lepiej ale, zarówno spadki jak i późniejsze wzrosty, były przerywane męczącymi horyzontalnymi konsolidacjami, na których  systemy oddawały sporą część zysków. To niestety jest immanentna cecha systemów trendowych i na pewno będzie się powtarzać w chwilach marazmu na parkiecie.

Skuteczność na tle poprzednich miesięcy

System 1 uzyskał w maju 137 pkt brutto (bez prowizji) i był nieco lepszy wynik  od kwietniowego (102 pkt), ale nadal poniżej średniej, która obecnie wynosi 324 pkt. Wynik liczony jest ze wszystkich 29 analizowanych miesięcy.
Do czynników jakie wpłynęły na skuteczność obu systemów w bieżącym miesiącu można zaliczyć jedną stratną transakcję, zainicjowana w kwietniu a zamkniętą w maju, z wynikiem -16 pkt oraz ostatnią transakcję majową, która zamknęła się 1 czerwca z wynikiem  +46 pkt. Wynik ten wejdzie do kalkulacji czerwcowej.
Szczegółowe wyniki wszystkich 29 miesięcy prezentuje tabela poniżej.

 

System 2 uzyskał w kwietniu 126 pkt brutto (bez prowizji) i był to gorszy wynik od kwietniowego i drugi najgorszy od początku roku.
Na tle wszystkich 29 analizowanych miesięcy jest to wynik o ponad połowę poniżej średniej miesięcznej wynoszącej 265 punktów.
Na wynik Systemu 2 wpływają negatywnie te same transakcje, które opisałem w przypadku Systemu 1.
Szczegółowe wyniki wszystkich 29 miesięcy prezentuje tabela poniżej.

Podsumoiwanie.

Wynik maja będzie wchodził do kalkulacji ceny przez 3 kolejne miesiące. Będzie więc ponownie obniżał cenę za miesięczną subskrypcję z uwagi na wynik poniżej dotychczasowej średniej.


PS. Najświeższe sumaryczne statystyki teoretycznej skuteczności dla obu systemów od stycznia 2009 poniżej:
System 1:



System 2:


Pliki:
Transakcje marzec - maj 2011

< Wstecz